Yavaş: Teşekkür edilmesini garip buluyorum, bunun için maaş alıyoruz

Büyükşehirin yaptığı yatırımlar için teşekkür edilmesini garip bulduğunu lisana getiren Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Bir Belediye Liderine esasen yapması gereken şeyleri yaptığı için teşekkür ediyorsunuz. Son derece yanlış buluyorum. Bu bizim vazifemiz, bunun için maaş alıyoruz” dedi.

İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve Teknopark Ankara’nın ortaklaşa düzenlediği kahvaltıya katılan ABB Lideri Mansur Yavaş, burada sanayicilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantıya; İvedik Organize Sanayi Bölgesi Lideri Hasan Gültekin, Fen İşleri Daire Lideri Erol Gündüz ve bölgede yer alan endüstriciler katıldı.

‘‘HİZMET ETMEK MİSYONUMUZ, BİZ BUNUN İÇİN MAAŞ ALIYORUZ”

Sanayicilerin lisana getirdiği sıkıntıları tek tek not alan Yavaş, seçimlerden evvel başladıkları seyahatlere pandemi nedeniyle orta verdiklerini belirterek, heyet seyahatlerine yine başladıklarını tabir etti.

Büyükşehirin yaptığı yatırımlar için teşekkür edilmesini garip bulduğunu lisana getiren Yavaş, “Bir Belediye Liderine esasen yapması gereken şeyleri yaptığı için teşekkür ediyorsunuz. Son derece yanlış buluyorum. Bu bizim misyonumuz, bunun için maaş alıyoruz” dedi.

Konuşmasında Ankara için öne çıkan iki vizyon olduğunu kaydeden Yavaş, şunları söyledi:

*Bunlardan biri bilişim ise oburu tarım. Yalnızca geçen yıl ABB olarak çiftçi kayıt sistemine kayıtlı çiftçilere verdiğimiz arpa, buğday ve nohut ve büyük takviyeler var.

*Mazot, tohum, gübre takviyesine kadar her türlü takviyesi verdik. Artık çiftçiler tarıma geri döndü. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara, herkese dayanak oluyoruz.

 “GENÇLER YURT DIŞINA GİTSİN İSTEMİYORUZ”

Büyükşehir olarak bilişim alanında da çalışmalarının sürdüğünü belirten Yavaş, şöyle konuştu:

*Dikmen Vadisi’nde bir tane TechBridge ismi altında bir bilişim köprüsü açtık. Türkiye’de birinci kere belediye teknokentini kurmak için şu anda ruhsata başvurmak üzereyiz.

*Sanayi Bakanlığına başvurduk. Bir tane de Kuzey Ankara’da yolun sağında boş konutlar vardı, bir tanede oraya kurduk. Bir tane de Ulus’ta kuruyoruz.

*Ulus’taki tarihi Emek İşhanı’nın içerisinde 2-3 tane dükkân var. Üniversitelerin son sınıf öğrencileri dâhil yatırım yapmak isteyen imkânı olmayan gençlere açıyoruz.

*Akıl akıldan üstün. Kimden nasıl proje çıkacak belirli olmuyor. Bunlarda tekrar endüstrimize takviye olmak için emirlerinize amade olacaklar.

*Sizlerden rastgele bir para ve gelir beklentimiz yok. Yalnızca Ankara’da yetişen âlâ okullar okuyan gençlerin yurt dışına gitmesini istemiyoruz. Burada kalsınlar burada üretsinler istiyoruz” diye konuştu.

Organize Sanayi Bölgelerinin, yapılan protokol doğrultusunda her türlü muhtaçlıklarının karşılandığını da kaydeden Yavaş, buluşmada Büyükşehir Belediyesinin ulaşım, yeşil alan ve toplumsal yardım projelerinden de bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.