Ümit Özdağ Odatv’ye konuştu… Ne yapacağını ilk kez açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, bir dizi toplantıya katılmak için gitmek istediği Hatay’a girişine izin verilmedi, konvoyu durduruldu.

Valiliğin kentteki etkinlikleri 1 hafta süreyle iptal etmesiyle girişine izin verilmediği bildirilen Özdağ, “Hatay sınırına mayın döşeyeceğiz” açıklaması nedeniyle kente alınmadığını söyledi.

Ümit Özdağ yaşananların ardından Hatay’ın ilçesi Erzin’de bir benzin istasyonunda beklerken Odatv’ye konuştu.

Özdağ, kendilerine destek verenlerle Hatay’a girene kadar oldukları yerde bekleyeceklerini açıkladı.

“Sabah 11.00’den bu yana bekliyoruz. Buraya hareket eden insanlarımızın engellenmesi çabaları iktidar tarafından sürdürülüyor” diyen Ümit Özdağ, Hatay’a geleceklerin hem havayolu hem de karayolu ile engellendiğini söyledi.

Ümit Özdağ, “Önce THY Adana Gaziantep Hatay uçuşlarında bilet kalmadığını öğrendik aniden. Sonra otobüs şirketleri de bütün biletlerini satmış oldu. Buraya gelenler de kapatıldığı için giriş ve çıkış, içeriye giremiyorlar” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi lideri, “Burası bir kırılma noktası. Biz buradan geri adım atmayacağız” diyerek Hatay’a girecekleri konusunda ısrarcı olduklarını vurguladı.

Ümit Özdağ’ın, “Sınırlarımızda tekrar güvenlik olacak. Sığınmacılar tekrar vatanlarına dönecek. Ve yasaları, anayasayı çiğneyenler yargılanacak. Buna bugün bu emri veren Hatay Valisi de dahil” ifadelerini kullandı.

Kendilerine destek vermek isteyen herkesi Erzin’e çağıran Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“Buradan akaryakıt almak isteyen ihtiyaçlarını gidermek isteyenler de giremiyor. Bir anlamda bu şirkete de ticari ambargo koyuluyor, yasalara aykırı şekilde. Ama esas olan Suriyeliler olay çıkartır diye Zafer Partisinin Hatay’a girişinin Anayasa’ya aykırı olarak engellenmesi. Valinin ildeki etkinlikleri engellemeye belirli bir süre için yasal olarak hakkı var. Ama Anayasal bir hak olan seyahat özgürlüğünü ortadan kaldıramaz. Hem vali hem İçişleri Bakanı daha doğrusu ‘Suçişleri’ Bakanı hem de buradaki bütün görevliler şu anda Anayasa’yı ihlal ediyorlar. Zannediyorlar ki Erdoğan iktidarı sonsuza dek sürecek, zannediyorlar ki Anayasa sürekli askıda kalacak ve keyfi emirlerle bu iş devam edecek. Bakın arkadaşlar şundan emin olun Türkiye’de tekrar hukuk devleti kurulacak. Bu aile şirketine döndürülen devlet tekrar Türk devlet olacak. Sınırlarımızda tekrar güvenlik olacak. Sığınmacılar tekrar vatanlarına dönecek. Ve yasaları, anayasayı çiğneyenler yargılanacak. Buna bugün bu emri veren Hatay Valisi de dahil. Biz Anayasal hakkımızı kullanana kadar buradan ayrılmıyoruz. Ve Türkiye’nin her yerinden buraya Anayasayı savunmaya davet ediyoruz. Bugün Zafer Partililerin Hatay’a girmesine yasak getirenler yarın herhangi bir partilinin herhangi bir yere girmesine yasak getirirler. Altını çizerek söylüyorum. Burası bir kırılma noktası. Biz buradan geri adım atmayacağız. Çünkü biz Anayasa’yı savunuyoruz. Ve savunmaya da sonuna kadar devam edeceğiz. Teşekkür ediyorum ve herkesi Erzin’e bekliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.