Türk iş adamından Gürcistan’da dev yatırım

Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan’da yapmış olduğu mutabakatlarla Türk iş insanlarının küresel piyasalardaki aktifliğini artırmaya yönelik projelere imza atan Bora Yazır, Gürcistan’ın en büyük matbaa tesisini satın aldı.

Türk iş adamı Bora Yazır yaptığı açıklamada, yabancı sermayeli kişisel iştirak teşebbüsü ile birlikte Gürcistan’da faal üretim yapan bir matbaa tesisine ek olarak yapacakları yatırımlarla bir arada buradaki toplam yatırımlarının 2.7 milyon dolara ulaşacağını tabir etti.

Yaptıkları yatırımın yüzde 55’lik kısmı için ABD’nin Goldman Sachs Yatırım Bankası’ndan kredi kullanan Bora Yazır ve ortakları, “Bugün matbaa kesimindeki rekabetin geçmişe göre bir epey büyüdüğü, bu kuvvetli ortamda dünyanın en büyük şirketlerinin ortasından yükselerek amaçlarımıza ulaşacağız. Bu durum küçülen dünya ekonomilerinde büyümenin fakat hakikat yatırımla sağlanacağını vurgulayan ve bu tarafta yatırımlarını sağlayan bir işletmenin başında olmaktan şahsım ve grubum olarak gurur duyuyoruz” diyerek, Azerbaycan ve Kazakistan pazarlarındaki açığın da farkında olduğunu belirtip, sıradaki ataklarının de bu pazarlara yönelik olacağı konusunda fikir birliği sağlandığını belirtti.

Yapılan yeni yatırımlarla günlük üretim kapasitesini yüzde 270 artırarak hem taleplere karşılık verme kabiliyetini artırıp hem de büyüyerek rekabette rakiplerinin önündeki yerini sağlamlaştırdı. Bora Yazır, bu innovativ yatırımların öteki devletlerde de devamının geleceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.