Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, A Haber’de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor. İşte Oktay’ın açıklamalarından satır başları: 

“DEAŞ’LA MÜCADELE EDEN TÜRKİYE OLMUŞTUR”

DEAŞ’ın nasıl bölgeye veya bölgelere müdahil olmak için kullanılan bir enstrüman olduğunu görüyorsun. Bu enstrümanları oluşturanlar sonuçta kullandıkları enstrüman aracılığıyla Türkiye’yi vebal altında bırakma cüretini de göstermişlerdir. Sahada DEAŞ’la fiili mücadele eden, bu uğurda şehitler veren, Türkiye olmuştur. Terör örgütleri dediğimizde DEAŞ, PKK, uzantısı PYD ve FETÖ, nasıl iç içe olduklarını görüyoruz. ABD açıktan destek veriyor. Hiçbir terör örgütüyle mücadeleyi bir başka terör örgütü üzerinden yürütemezsiniz. Biz diyoruz ki ziyaret ettiğimiz ülkelerde, sizin ülkenizde faaliyette bulunan bu örgüt size de aynı şeyi yapacaktır günü geldiğinde, biz tecrübemize dayanarak sizi uyarıyoruz. Zannetmeyin ki FETÖ bu kadar akıllı, o da tamamen başkasından aldığı talimatı uygulayan taşeron bir yapıdır.

CUMURBAŞKANI ERDOĞAN’IN UKRAYNA ZİYARETİ

Ukrayna ziyareti son derece başarılı geçti. Rusya ile de çok kapsamlı bir görüşme olacak. Bazıları bu başarıyı saklamak istese, görmek istemese bile, Türkiye dünyanın saygı duyduğu, bölgede ve dünyada ağırlığı olan bir lidere sahip. Görüşmeler Türkiye’de devam edebilir. Ukrayna bunu kabul etti, Rusya tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Liderler seviyesinde bir görüşme için cumhurbaşkanımızın arabuluculuk boyutunda en uygun isimlerden birisi. Ukrayna ziyarette bunu kabul ettiğini, bu görüşmenin Türkiye’de yapılabileceğini açıkça ifade etti. Arzu ederiz ki Rusya da kabul eder bir araya gelmeyi. Bölgede tırmanan bir krizin aslında sonuçta zarar vereceği yapı sadece iki taraf olmayacaktır, Karadeniz özelinde Türkiye de dahil bölgenin, Avrupa’nın tamamını etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.