Sinop’ta esnaf çarşısında TOKİ’nin yaptığı tavan çöktü: 1 yaralı

Sinop’ta Meydan Projesi kapsamında yıkılan işletmelerin yerine TOKİ tarafından yapılan yeni iş yerlerinde bir lokantanın alçı tavanı çöktü, bir çalışan yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

ANKA’nın haberine nazaran, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve projede vazife alan kimi mühendislerin bulunduğu heyet, dükkânlar teslim edildikten sonra yeni esnaf çarşısını ziyaret ederek birtakım notlar aldı. O sırada işletmeci tarafından lokantanın tavanında şişlik olduğunu bildirdiği, görevlilerin ise not tutarak düzeltileceğini söylediği söz edildi. Lakin rastgele bir sürecin yapılmadığı tez edildi.

‘2 AY OLDU, GELEN OLMADI’

İşletme sahibi İbrahim Küçük, “Vali Beyefendi takımıyla geldi baktılar, tavanda bir akma vardı gösterdik. Fotoğrafını çektiler, misyonlu arkadaş ‘tamam biz hallederiz’ dedi. İki ay kadar oldu herhalde, baktılar gittiler o günden beri gelen olmadı. Arkadaşlar içeride çalışırken bomba üzere ses çıktı birden patladı tavan. Arkadaşın biri hafif yaralandı. Alçıyla yapılmış tavan, sıva değil” dedi.

İşletmede çalışan ve olay anında orada bulunan aşçı Meryem Bayrak, “Ben yemekleri hazırlıyordum, garson arkadaş da oradaydı. Üstte birisi var zannettik, ses geldi düştü biz kaçamadık yani. Art taraftaydım ben, arkadaşın başı yarıldı kanıyor. Bu büyük modüller bizim başımıza düşse tahminen şu anda ölmüştük. Bu endişeyle yolumuza burada devam edebilir miyiz, hakikaten berbat bir durum yaşadık” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.