Sigarayı bırakana ‘çeyrek altın’ armağan

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya da kampanyaya dayanak vererek, “Esasen biz hemşehrilerimize altın kazanmayı değil hayatlarını, sıhhatlerini kazanmayı vadediyoruz” dedi.

Bilecik Valiliği koordinesinde Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, 31 Mayıs dünya tütünsüz günü aktiflikleri kapsamında sigara bıraktırmayı özendirmek ve farkındalık yaratmak için kampanya başlattı. Bu kapsamında ‘bırak kazan’ ismi verilen kampanyada sigarayı bırakıp 1 ay müddetle sigara içmeyenler ve öbür tütün eserlerini kullanmayanlar ortasında yapılacak kura ile 4 bireye çeyrek altının armağan edileceği açıklandı. Kampanyaya katılanlara bir ayın sonunda Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’nce kan ve teneffüs testi yapılacağı belirtilirken, sigarayı bıraktıklarına dair en az bir şahit göstermeleri istenecek. Müracaatların ise Bilecik Valiliği internet sitesi üzerinden yapılacağı belirtildi.

‘ALTIN DEĞİL HAYATLARINI KAZANMAYI VADEDİYORUZ’

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, bir ay sigara içmeyenlerin bağımlılıktan büyük ölçüde kurtulduğunu tabir ederek, “Kampanya vesilesiyle vilayetimizde sigara içenler ortasında birbirlerine takviye olabilecekleri olumlu ruhsal bir iklim ve tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak istiyoruz. Vilayetimizde bu türlü bir kampanya başlatarak hemşehrilerimizin bu bağımlılıktan kurtulmalarına vesile olmak istiyoruz. Süreç sonunda çekilecek kurayla belirlenecek, istikrar ve azim göstererek sigarayı bıraktığı kan ve teneffüs testi sonuçları ile bir arada şahitlerle de teyit edilecek, 4 şanslı hemşehrimize sembolik bir ödül olarak çeyrek altın ikram edeceğiz. Esasen biz hemşehrilerimize altın kazanmayı değil hayatlarını, sıhhatlerini kazanmayı vadediyoruz” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.