Resul Kurt: Anadolu irfanı kazandı, organize kötülük kaybetti!

Star Gazetesi yazarı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, bugünkü “Anadolu irfanı kazandı, organize kötülük kaybetti” başlıklı yazısında, “Büyük Usta’nın bu dönemde de yapacağı hizmetlerde ekibin bir parçası olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.” dedi.

Resul Kurt’un bugünkü yazısı şu şekilde:

14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı 1. Tur seçimi ile ardından 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı 1. Tur seçimine ilişkin sonuçların kesinleşmesiyle birlikte sonuçları üzerine bir değerlendirme yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Organize kötülüğün, tüm imkân ve kadroları ile asılsız isnat ve iftiralarla kol gezdiği bir seçimde, Anadolu irfanı ağırlığını ve vicdanını ortaya koyarak Erdoğan’a sahip çıktı, Cumhur’a sahip çıktı, organize kötülüğe geçit vermedi, sosyal medyadaki şantajlara, linçlere ve kıyıma prim vermedi.

Ülkemizi büyük bir macera ve felakete sürükleyeceği apaçık belli olan emperyalizmin lokal taşeronlarına izin vermedi.

Seçimin başından itibaren seçim bölgem Adıyaman’da, aziz halkımızın feraseti ve Anadolu irfanının bu ülkenin sigortası olduğuna bir kez daha tanık oldum.

Depremzede denilerek hor görülen, “yapıp yapmadıkları belli olmayan” yardımları başlarına kaktıkları ve haram ettikleri, bedava ev vereceğiz denilerek onurları ile oynanan başta Adıyaman olmak üzere tüm deprem bölgesi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhur ittifakına büyük bir destek verdi, teveccühte bulundu.

Her zaman dediğimiz gibi, tüm seçimler önemli ama bu seçim çok çok önemliydi, sonucunun da bu şekilde büyük bir zaferle bitmiş olmasının sevindirici gururunu yaşıyoruz.

Artık seçim bitti, yatırım, üretim, istihdam ve ihracata yoğunlaşılması, bir an önce ekonomik ve sosyal restorasyon döneminin başlaması gerekiyor.

Dezenformasyonla, yalanla, ihanetle, kötülükle siyaset yapanları kendi kötülükleri ile başbaşa bırakıp halkımızın hizmetinde geceyi gündüze katarak hizmet ve emek dolu beş yıl geçirmek lazım.

Önümüzde yoğun bir çalışma dönemi var. Deprem bölgelerimizin konut, işyeri, fabrika ve alt yapı sorunlarının çözülmesi gerekiyor.

Vatandaşlarımız yeni dönemde toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, alım gücü ve refahı artıracak düzenlemeleri bekliyor, İşçi, emekçi kardeşlerimiz asgari ücrete yapılacak artışı bekliyor, memur kardeşlerimiz memurlara yapılacak iyileştirmeleri bekliyor, esnaf kardeşlerimiz verilecek destekleri bekliyor, çiftçilerimiz daha kaliteli ve bol üretim yapacakları tarımsal destek ve yardımları bekliyor, sanayici ve iş adamları yatırım ortamının iyileştirilmesini ve ihracat imkanlarının artırılmasını bekliyor.

Öğrenci ve gençlerimiz, işsiz kardeşlerimiz iş ve istihdam imkanlarının artırılmasını, kadınlarımız kadınların daha fazla istihdam edilmesi ve ekonomik güçlerini kazanmalarını istiyor.

Şimdi aziz halkımızın verdiği iktidar olarak topluma ve ülkeye hizmet etme görevinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ile birlikte bir yandan yatırımların artması, ihracat ve istihdam imkanlarının en üst seviyeye çıkarılması için çalışılırken, öbür yandan da ekonomik refah ve buna bağlı olarak sosyal ve ekonomik restorasyonun yapılması sağlanacak.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bir iki gün içinde kabinesini açıklayacak.

Halkımızın bir kez daha büyük bir çoğunlukla beş yıllığına iktidar olarak millete hizmet etme fırsatı ile birlikte yeni bir dönem başlıyor.

Büyük Usta’nın bu dönemde de yapacağı hizmetlerde ekibin bir parçası olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.

Büyük bir destekle beni ve 3 milletvekili arkadaşımı Ankara’ya gönderen Adıyaman’ımızın kadirşinas halkına müteşekkirim. Tüm teşkilatımıza, Cumhur ittifakı ortağı partilerimize, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.

Şimdi hizmet zamanı, şimdi Adıyaman’ımızı yeniden ayağa kaldırma zamanı.

KAYNAK: STAR GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir