Öztrak: Milletimiz sandık gelir gelmez ‘bye, bye Erdoğan’ demeye hazırlanıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez İdare Heyeti (MYK) toplantısı devam ederken CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrarladığı ‘sabır’ bildirilerine reaksiyon gösterdi. Öztrak, Aile ve Toplumsal Hizmet Bakanı Derya Yanık’ın Aile Takviyeleri Programı’ndan çalışan ve emeklilerin de yararlanabileceğini açıklaması ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yardım dağıtılan aile sayısının artmasına ait tabirlerini eleştirdi. Öztrak, “Milletimiz sandık gelir gelmez ‘bye, bye Erdoğan’ demeye hazırlanıyor” dedi.

Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

MİLLETİMİZ KAYGISINI ERDOĞAN’A DEĞİL SAYIN GENEL LİDERİMİZE ANLATIYOR: Milletimiz, sıkıntılarına kimin derman olacağını çok yeterli biliyor. Artık sıkıntısını Erdoğan’a değil Sayın Genel Liderimize anlatıyor. Milletimiz sesini duyanın, külfetlerini giderecek projeleri üretenin CHP olduğunu görüyor.

MİLLETİMİZ DAHA NE KADAR SABREDECEK: 20 yıldır iş başında olan bir hükümet, bugün vatandaşlarımıza hala ‘sabredin’ diyebiliyorsa, o hükümete yalnızca ‘metal yorgunu’ denmez; tıpkı vakitte, o hükümetin beyin mevti de gerçekleşmiştir. 20 yıl hem devletlerin hem de insanların hayatında hayli uzun bir vakittir. Verilen kelamların, vaatlerin yerine getirilmesi için, haydi, haydi yetecek bir müddettir. Fakat 20 yılın sonunda kelamlarını tutmayan, millete zulmeden bir hükümet, hala sıkılmadan, milletten sabır istiyorsa bu, siyasi aczin ve iflasın ilanıdır.

BAKANLARIN AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE: Aile ve Toplumsal Hizmet Bakanı, Aile Takviyeleri Programı’ndan çalışan ve emeklilerin de yararlanabileceğini söylemiş. İşte bunun ismi; şecaat arz ederken, sirkatin söylemektir. Bu ülkede; emeklilerimizin açlık sonunun altında aylık aldığını, çalışan yoksulluğunun büyük sorun olduğunu biz söyleyince, sarayın trolleri ortalığı birbirine katıyordu. Ancak artık kendi bakanları, hem çalışan yoksulluğunu hem de emeklilerimizin yoksulluğunu kabul etmiş. 20 yılın sonunda geldiğimiz yeri pek hoş özetlemiş. Nebati Bakan’da geçtiğimiz günlerde; ‘2002’de 1 milyon aileye toplumsal yardım yapılıyordu, 2021 yılında 4,3 milyon ailemize yapılıyor’ diyerek, 20 yılda dörde katladıkları fakir sayısıyla övünüyordu. Yani atama bakanların al birini, vur ötekine…

MİLLETİMİZ SANDIK GELİR GELMEZ, ‘BYE, BYE ERDOĞAN’ DEMEYE HAZIRLANIYOR: Altı partinin genel lideri, ‘söz konusu vatansa bu ülkenin ve bu aziz milletin geleceğiyse gerisi teferruattır’ diyerek bir masada toplandığı üzere tüm Türkiye, Millet Masasının etrafında kenetlenelim. Omuz omuza verelim. Daima bir arada ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştıralım. Milletimiz de zati bunu görüyor. Sandık gelir gelmez ‘bye, bye Erdoğan’ demeye hazırlanıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.