Özcan Deniz’den eski eşine sert kelamlar: Evladımı para için benden koparmaya çalışıyor

Eski eşi Feyza Aktan ile karşı karşıya geldiği velayet davası ve şiddet tezleriyle gündemden düşmeyen müzikçi Özcan Deniz, 15 yıl ortadan sonra Harbiye Açık Hava Sahnesi’ndeki konseriyle sevenleriyle buluştu. Oğlu Kuzey’i sahneye çıkartan Deniz, “Bu oğlumla birinci konserim. Çok mutluyum” dedi.

‘OĞLUMUN SİLAH OLARAK KULLANILMASINI İSTEMİYORUM’

Basın mensuplarının “Özcan Beyefendi hakkınızda aylarca kimi tezler yazılıp, çizildi. Bu bahislerle alakalı neler söylemek istersiniz?” sorusuna ünlü müzikçi, “Hep algı yaratıldı. Güya daima ben konuşuyorum da öbürleri susuyor üzere. Bu vakte kadar bir kere konuşmadım, yalnızca bir defa adliye çıkışı durumla ilgili kısa bir konuşma yaptım. Konuşmama nedenim evladımı düşünmemdi. Doğal ki mahkemeye ve yakın etrafıma konuştum lakin basına hiçbir vakit konuşmadım. Şayet konuşsaydım Kuzey’e de büyük ziyan verebileceğimi biliyordum. ‘Ne olursa olsun o anne’, ‘Ne olursa olsun o baba’ lafını katiyetle kabul etmiyorum. Birtakım anne, babalar çocukları çöpe atıyor. O vakit onlar da anne baba, bu ‘Ne olursa olsun’ lafı cehaletten doğan bir şeydir. Ben hiçbir vakit oğlumu, annesinden ayırmaya çalışmadım, annesiyle de bunu tekraren paylaştım. Yalnızca oğlumun silah olarak kullanılmasını istemiyorum ve engellemeye çalışıyorum. 50 yaşındayım, bu saatten sonra her dakikamı oğlumla dolu dolu geçirmek istiyorum. Şu sahnede yaşadığım tatmini hiçbir vakit yaşamadım. Dört yaşındaki oğlum beni izliyordu. Alkışlarla beni izliyordu ve birinciydi, ömür uzunluğu kalacak” karşılığını verdi.


Özcan Deniz ve oğlu Kuzey

‘BERAAT ETTİM’

“Sizinle ilgili bir sav vardı. Bir telefon konuşmasında ‘Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm’ gibi” yorumuna anında itiraz eden Deniz, “Konuların hepsinde beraat ettim arkadaşlar, benim üstüme atılan o iftiraların hepsi beni büsbütün velayet davasından geri çektirtmek için yapılan tehditlerdi” dedi.

‘HER ŞEYİMİ KAYBEDEBİLİRDİM’

Sözlerine devam eden Özcan Deniz, “Arkadaşlar benim mesleğim, gelmişim, geçmişim, nereye gidiyorum, ne biriktirdim bu saatten sonra nereye gidecekmiş, ne olacakmış kıymetli değil. Bir duruma dikkat çekmek istiyorum. Bu süreçte 30 yıllık mesleğimi, bütün hayatımı, bütün birikimimi masaya sürdüm oğlum için, her şeyi kaybedebilirdim. Karşı taraf ise hiçbir şeyi masaya sürmedi. Karşı taraf ortaya bir yarar bile sürmedi. Burada sizce kimin haklı olma ihtimali var? Mahkeme kapılarında bekledim. Bir hakim ‘Yargılıyorum seni’ diyebilirdi. Hiçbir halde kanıtı olmayan dava, altı ay sürdü. Olağan bir vatandaş olsa mümkün değil bu kadar sürmeyecek bir dava. Bir de Bayanlar Günü’ne denk geldi. ‘Aha oradan bir şey çıkartacak’ dedim. Fakat neyse ki sonraki gün beraat olduğum duyuldu. Şayet ceza verselerdi, Türkiye’nin bana bakışı çok farklı olurdu. Kendimi anlatmaya çalışana kadar ‘Bye bye sana Özcan Deniz’ olurdum. Bunu göze aldım. Her türlü iftirayı göğüslemeyi göze aldım” açıklamasını yaptı.


Feyza Aktan ve Özcan Deniz

‘EVLADIMI BENDEN KOPARMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Gerekirse oğlu için mesleğine noktalamaktan çekinmeyeceğini vurgulayan 50 yaşındaki sanatçı, şu sözleri kullandı:

“Karşımda bir genç anne, bir bayan var. O yüzden bu durum onu güçlü kılıyor. Daha hassas davranmam, daha istikrarlı davranmam gerekiyor. Çocuğum var, annesi var, anlatamayacağım durumların içine düşmem riski var, izah edemeyeceğim bir kitleyle müsabakam durumum var. Boğulabilirim, yakılabilirim, yok edilebilirim. Bu durumlar daha evvel yaşandı. Şu an sinema çekmem gereken bir vakit ancak çocuğuma vakit ayırıyorum. Bugün ‘Kariyerini noktala’ deseniz, evladım içinse noktalarım. Stop düğmesine anında muvaffakiyetim. Umurumda değil, bir kar elde etmeye çalışmıyorum. 10, 15, 20 yılım kaldı ya da kalmadı. Evladıma ilgili geçireceğim günler sayılı ve bunu kimseye kurban ettirmek istemiyorum. Çocuk için de yazık, benim için de yazık. Evladımı benden kopartmaya çalışıyorlar. Hem de şöhret ve para uğruna! Üstünde tepişen menajerler, basın danışmanları var. ‘Bu nizamın içinden oğlumu nasıl kurtarırım?’ diye iki yıldır gecem, gündüzüm berbat geçti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.