Otobüs biletlerinde taksit devri

Bilet fiyatlarına artırım yapan otobüs firmalarının kimileri ödeme formüllerini kolaylaştıracak adımlar atıyor.

Mesafeyle hakikat orantılı artan bilet fiyatları, 500 liraya kadar yükselebiliyor. Bu meblağı ödemekte zahmet çeken vatandaşlar için taksitlendirme sistemi gündemde.

Vatandaşlara nazaran uygulamanın öğrenci kenti olarak anılan Eskişehir’den memleketine gidecek öğrenciler için âlâ olacağı düşünülüyor.

Henüz çok yeni olan sistemi kimi firmalar müşterilerinin hizmetine sundu. Mutabakatlı bankalarla firmanın taşınabilir uygulaması üzerinden yapılan ödemeler birtakım vatandaşlarca olumlu karşılanarak talep gördü.

Taksitli bilet satışı konusunda görüş bildiren öğrenci Hasip Demirhindi, ailesinden aldığı takviye ile hayatını sürdürdüğünü belirterek, “Taksitli bilet satışı işe yarayabilir lakin sonuçta bu da bir tahlil değil. Ben Kırşehir’e gidiyorum biletimi 230 liraya aldım taksitli bilet alımı imkânını bu fiyat için kullanmazdım. Daha uzun yola gidecek arkadaşlara daha değerli oluyor. Onlar bundan yararlanabilir” diye konuştu.

“GEÇİCİ BİR ÇÖZÜM”

Eskişehir’den memleketi Mardin’e seyahat edeceğini lisana getiren üniversite öğrencisi Semra Tarhan ise “Bence işe yaramaz ve süreksiz bir tahlil olur. Ben şuan Mardin’e gidiyorum. Bu türlü bir imkân olsa olağan ki yararlanırdım. 550 lira bir öğrenci olarak çok fazla” dedi.

Kars’a seyahat etmek için 500 liraya bilet alan İsmet Çekin, uygulamanın yaralı olacağını düşünenlerden.

Konuyla ilgili konuşan Çekin, “Uygulama hoş, işe de fayda bir anda 500 lira yerine taksitli almak daha mantıklı. Lakin tahlil bu değil, tahlil mazota deva bulmak. Ben artık Kars’a gidiyorum bir de bunun dönüşü var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.