Kayınpederi ve bacanağını pompalı tüfekle öldürmüştü! Katil damada adli tıptan kötü haber

Konya‘da oturan 2 çocuk annesi Halime Yasak, işsiz olan 17 yıllık eşi Şenol Yasak’tan şiddet gördüğü için 2020 yılı Eylül ayında, 15 yaşındaki oğlunu da alıp, Muğla’daki akrabasının yanına gitti. Halime Yasak, ardından eşine boşanma davası açtı. Davayı öğrendikten sonra Muğla’ya giden Şenol Yasak, eşini, çalıştığı yerde silahla rehin aldı. Olayın ardından yaklaşık 1 ay cezaevinde kalan Yasak, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

EŞİYLE BARIŞMAK İSTİYORDU

Eşiyle barışmak için tekrar girişimlerde bulunan ve her defasında olumsuz yanıt alan Şenol Yasak, 12 Ocak 2021’de akşam saatlerinde Konya‘da, oto tamircisi kayınpederi Bekir Dağdeviren’in evine gitti. Yasak, iddiaya göre, evin önünde kayınbiraderleri Miraç ve Enes Dağdeviren ve mobilya ustası bacanağı Mustafa Arslan ile tartışıp tehdit etti. Şikayet üzerine gözaltına alınan Yasak, ifadesi alındıktan sonra gece yarısı serbest bırakıldı.

POMPALI TÜFEKLE VURDU

Şenol Yasak, 1 gün sonra iş yerine gittiği bacanağı Mustafa Arslan’ı pompalı tüfekle vurup öldürdü. Yasak, daha sonra kayınpederi Bekir Dağdeviren’in de iş yerine gitti. Dükkan önünde karşılaştığı kayınpederine pompalı tüfekle ateş açıp, karnından yaralayan Yasak, içeri girince kayınbiraderi Enes Dağdeviren tarafından engellendi. Yasak, çevredekilerin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Yaralı Bekir Dağdeviren de ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan Şenol Yasak, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

2 KEZ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Savcı, iddianamede, Şenol Yasak hakkında kayınpederi ve bacanağını öldürdüğü için ‘kasten öldürme’den 2 kez müebbet hapis cezası istedi, kayınbiraderi Enes Dağdeviren’e yönelik de ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar yargılanmasını talep etti. Ayrıca Şenol Yasak’ın, Mustafa Arslan’a gerçekleştirdiği saldırının ardından kamyonetini alıp kayınpederinin iş yerine gittiği için de ‘kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından veya ölmesinden yararlanarak hırsızlık’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar daha yargılanması istendi.

ADLİ TIP RAPORUNDA AKIL SAĞLIĞININ YERİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

İddianamenin Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından Şenol Yasak’ın yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyetince 24 Aralık 2021’de görülen 4’üncü duruşmada Şenol Yasak’ın akıl sağlığı raporu istendi. Heyet, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için davayı erteledi. Adli Tıp Kurumu raporunda, ceza sorumluluğunu etkileyecek ve ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl sağlığı veya zayıflığının tespit edilmediğini belirtti. Yasak’ın, ‘kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘hırsızlık’ suçlarına karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

Demirören Haber Ajansı / Salih Büyüksamancı – 3. Sayfa

Adli Tıp Kurumu, Mustafa Arslan, Muğla, Konya, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

var meta = document.createElement(‘meta’); meta.name = “referrer”; meta.content = “no-referrer”; document.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(meta);

jwplayer.key=”N8zhkmYvvRwOhz4aTGkySoEri4x+9pQwR7GHIQ==”;
var bxPlayer626d012e9b0c3Setting = {
file: ‘https://videolar.haberler.com/2022/04/30/son-dakika-gundem-kayinpederi-ve-bacanagini-o-9636-14909828.mp4’,
sources: [],
type: “video/mp4”,
image: ‘http://beynelmilel.net/wp-content/uploads/2022/04/kayinpederi-ve-bacanagini-pompali-tufekle-oldurmustu-katil-damada-adli-tiptan-kotu-haber.jpg’,
type: “video/mp4”,
primary: ‘html5’,
width: ‘100%’,
height: ‘360px’,
playbackRateControls : true,
androidhls: true,
abouttext: ‘Botextra çoklu bot sistemi’,
aboutlink: ‘https://botextra.com’,
};
var bxPlayer626d012e9b0c3 = jwplayer(“BotExtraPlayer626d012e9b0c3”).setup(bxPlayer626d012e9b0c3Setting);
bxPlayer626d012e9b0c3.on(“play”,function(e){ qualitySwitch(e.currentQuality); });
bxPlayer626d012e9b0c3.on(“levelsChanged”, function(e) { qualitySwitch(e.currentQuality); });
function qualitySwitch(b) {
var a = player.getQualityLevels();
if(a.length < 2) return false;
bxPlayer626d012e9b0c3.removeButton("qSwitch");
b = b || bxPlayer626d012e9b0c3.getCurrentQuality();
var svg = svgLabel(a[b].label);
bxPlayer626d012e9b0c3.addButton(svg,"Kalite Seçiniz",function() {
$(".jw-controls").addClass("jw-settings-open");
$(".jw-settings-menu").attr("aria-expanded", false);
$(".jw-settings-submenu:last-child").addClass("jw-settings-submenu-active").attr("aria-expanded", true);
$(".jw-settings-quality").attr("aria-checked", true);
},"qSwitch");
};
function svgLabel(a) {
if (a == "360p") {return '’;}if (a == “480p”) {return ”;}
if (a == “720p”) {return ”;}
if (a == “1080p”) {return ”;}
};
console.log(“”);

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.