Kabaktepe’den ’15 Temmuz’ çağrısı!

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, “15 Temmuz’da işgal edilmek istenen Türkiye’ye karşı tüm kesitlerin, tüm insanlarımızın canlarını  siper ederek yaptıkları direnişi yine devam ettirerek o manaya sahip çıkmak demektir. Bu davete ses vererek tüm İstanbul’daki kardeşlerimizi Türk bayraklarımızı alarak yarın bu meydana davet ediyoruz” dedi.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6. yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle Saraçhane Parkı’nda yarın düzenlenecek olan 15 Temmuz Destanını Anma Programı öncesi  program hakkında Saraçhane Parkı’nda basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve Fatih Belediye Lideri Mehmet Ergün Turan yaptı. Kabaktepe, yarın saat 17.30’da başlayacak programa tüm İstanbulluları davet etti.

“HERKESİ TÜRK BAYRAKLARIMIZI ALARAK BU MEYDANA DAVET EDİYORUZ”

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, “Öncelikle Bağlantı Başkanlığımıza, İstanbul Valiliğimize ve 15 Temmuz hain darbesi olduğu günden itibaren bu meydanda klâsik hale getiren, anma programını düzenleyen Fatih Belediye liderine da teşekkür ediyorum. Toplumlar, milletler bugünlerini dünleriyle yaşarlar. Kimliğin, karakterin, kişiliğin oluşmasında geçmişte olan hadiselerin hatırlanması çok değerlidir. Bu manada 15 Temmuz’un hem anılması hem manalandırılması, millet olarak kimliğimizin ve karakterimizin oluşmasında çok kıymetlidir. Daima birlikte 15 Temmuz’da ne olduğunu gördük ve yaşadık. Daima birlikte burada bugüne kadar bu meydanda belediyemizin davetine kulak vererek bu anmada yer alacağız. Burada yer almak demek demokrasiye sahip çıkmak demektir. Burada yer almak demek Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın ulusal iradeye olan hürmetini temsil etmek demektir. 15 Temmuz’da işgal edilmek istenen Türkiye’ye karşı tüm kesitlerin, tüm insanlarımızın canlarını  siper ederek yaptıkları direnişi yine devam ettirerek o manaya sahip çıkmak demektir. Bu davete ses vererek tüm İstanbul’daki kardeşlerimizi Türk bayraklarımızı alarak yarın bu meydana davet ediyoruz” diye konuştu.

“DİRENİŞİMİZİ TEKRAR LİSANA GETİRECEĞİZ”

Fatih Belediye Lideri Ergün Turan, “15 Temmuz direnişinin en sembol yerlerinden birindeyiz. Burası 15 Temmuz akşamı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bir meydan. 15 Temmuz’un sonrasında da bütün süreç boyunca da bu meydan direnişin sembol yerlerinden biri oldu. Bu meydanda Fatih Belediyesi olarak Saraçhane’deki direniş unutulmasın diye anmalarımızı yaptık. Bu yıl anmalarımıza sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Saraçhane Meydanı’nda olacak. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığımız, İstanbul Valiliğimiz ve Fatih Belediyemizin tertibi ile inşallah burada olacağız. Şehitlerimizi ve gazilerimizi alacağız, direnişimizi tekrar lisana getireceğiz.  Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bütün İstanbul halkını bu meydana bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.