Jose Dominguez: Jesus, İlah olur

2020-21 döneminde Gaziantep’te çalışan Portekizli antrenör Jose Dominguez, Fenerbahçe ile anılan vatandaşı Jorge Jesus ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gaziantep’te Sa Pinto’nun yardımcılığını yapan Jose Dominguez, “Jesus, Fenerbahçe’de başarılı olur! Lakin yalnızca âlâ sonuç yetmez, taraftarlar kaliteli, hamle futbolu da isterler. Ayrıyeten oyuncuların direkt liderle konuşabilmesi de bir sorun” diye konuştu.

2020-21 döneminin ikinci yarısında Gaziantepspor’u Ricardo Sa Pinto çalıştırmıştı. O devir yardımcılarından biri olan Jose Dominguez, vatandaşı Jorge Jesus’un Fenerbahçe ile muahedesini kıymetlendirdi, tavsiyelerde bulundu.


“Jesus İlah olur”

Dominguez, “Türk taraftarlar futbolu yaşıyor. Jorge, İstanbul’da, Flamengo’dakine benzeri bir atmosfer bulacak. Türkiye’de taraftarların coşkusu çok çabuk tavan yapabiliyor. Sakin olan atmosfer bir anda yükseliyor. Şayet Jesus orada başarılı işlere imza atarsa, Fenerbahçe taraftarı için İlah olur! Bu çok çılgınca.” tabirlerini kullandı.

Portekizli antrenör, vatandaşına farklı bir ihtarda bulunarak, “Türkiye’de başa çıkması gereken kıymetli bir husus var. Futbolcuların fikirleri ve ne dedikleri çok kıymetli. Birçok oyuncu direkt liderle bağlantıya geçip, konuşabiliyor. Bu da teknik yöneticilerin işini ziyadesiyle zorlaştırıyor.” dedi.


“Finansal garanti almıştır”

Dominguez, “Ayrıca bilhassa yabancı hocalar için âlâ sonuçlarla başlangıç yapmak ve oynanan futbolun kalitesini artırmak çok kritik. Yalnızca kazanmaktan bahsetmiyorum, zira büyük grup taraftarları kaliteli, hamlesi düşünen, rahat gol üreten bir grup istiyor. Jesus, Flamengo’da bunu başarmıştı.” yorumunu yaptı.

48 yaşındaki çalıştırıcı, Jorge Jesus’un Türkiye’de zorlanmayacağını varsayım ettiğini lisana getirip, “Jorge, bunun üzere uğraşlara daha evvel de girişti. Ayrıyeten kadrosu yeteri kadar güçlendirecek finansal imkanların kelamını de aldığını düşünüyorum.” diyerek kelamlarını noktaladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.