Jorge Jesus: Benim için ağır bir darbe oldu

Sarı-lacivertli takımın teknik patronu Jorge Jesus, Dinamo Kiev’i iyi tanıdığını belirtti “Geçen sene onlara karşı oynadım. Özelliklerini biliyorum. Zor anlar olacaktır ama iyi çalıştık” dedi. Portekizli çalıştırıcı “Onların kalitesine en iyi şekilde cevap vermek istiyoruz. Rakibimizin oyuncularının yüzde 70-80’i Ukrayna Milli Takım oyuncusu. 4-5 yıldır birlikte oynuyorlar biz ise 4-5 haftadır birlikte çalışıyoruz. Yavaş yavaş birbirimizi tanıyoruz” diye konuştu. Pozitif düşünceye sahip kaliteli bir takım oluşturmak istediklerini de dile getiren Jesus, “Bu bize özgüven veriyor” ifadelerini kullandı.

‘Takımlar aynı seviyede’

Jesus, D.Kiev’in hocası, Lucescu’nun sadece tecrübeli bir teknik adam değil, futbol adına çok bilgili biri olduğunu söyledi. Başarılı çalıştırıcı, “Kalitesini gittiği her takımda göstermiş bir teknik direktör. Şampiyonlar Ligi’nde çok tecrübesi var, aynı benim gibi. Geçen sene karşılaştık. Takımları aynı seviyede görüyorum” yorumunu da yaptı. Kim Min-jae’nin ayrılışının sürpriz olduğunu vurgulayan Jesus, “Durumu üç gün önce belirginleşti. Benim için ağır bir darbe oldu. Sistemimizde önemliydi ama takımımızda iyi oyuncular var. Yine de onun sahip olduğu özellikleri inkar edemeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

‘Jesus’u iyi tanıyorum’

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukraynalı birçok insanın Polonya’da olması sebebiyle müsabakayı burada oynayacaklarını belirtti. Tecrübeli hoca uzun yıllar Türkiye’de çalıştığının hatırlatılması üzerine, “Benim istekle-rimin bir önemi yok. Kiev ile kazanmaya odaklıyım. Türkiye’de uzun yıllar çalıştım. Oradaki insanlar beni seviyor, ben de onları çok seviyorum. Oraya gideceğim için heyecanlıyım” dedi.

Jorge Jesus’u iyi tanıdığını vurgulayan Lucescu, “Kendisini iyi tanıyorum, onun da beni bildiğini biliyorum. Fenerbahçe çok iyi takım. Önemli futbolcuları var. İyi transferler yaptılar, bizim de iyi bir takımımız var. Ukrayna’da olanları unutup sahaya odaklanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.