İspanya’da ‘Fenerbahçe’ tepkisi! ‘Pervasız polis davranışı’

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında Fenerbahçe, deplasmanda Sevilla’ya 2-0 mağlup olurken, deplasman tribününde konuk ekibin taraftarlarına yönelik polisin orantısız güç kullanımı, İspanya’da tepkiyle karşılandı. Ramon Sanchez Pizjuan Stadı’nda kolluk kuvvetleri sarı-lacivertli seyirciye cop kullanarak saldırırken, bazı taraftarların yaralandığı ana ilişkin görüntüler sosyal medya ve internet sitelerinde dolaşıma girdi.

FENERBAHÇELİLER EDÜLÜS İTFAİYESİ’NE TEŞEKKÜR PANKARTI AÇMIŞTI
Estadio Deportivo’daki haberde karşılaşmanın başında, Türkiye’deki depremde yardımcı olan Endülüs İtfaiyesi’ne teşekkür pankartı açıldığına dikkat çekildi.

POLİS TARAFTARA SALDIRDI
Sonrasında tribünlerde gergin anlar yaşandığı belirtilerek “Korkulukların üzerinde duran ve arkadaşlarına sakin olmalarını söyleyen taraftarlardan biri, ön tarafta bulunan polis tarafından saldırıya uğradı” denildi.

SKANDAL HAREKET İSPANYA’DA MANŞET OLDU
As gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde ise olayın görüntülerine yer verilerek “Ulusal Polis Sevilla’da bir taraftarı bu şekilde copladı” ifadesi kullanıldı.

İspanya merkezli Zona Ultra twitter hesabında ise yaşananlar “İspanyol polisinden bir başka pervasız polis davranışı” ifadeleriyle paylaşıldı.

Portekiz’in Mais Futebol sitesinde ise yaşananlar “İspanyol polisi Fenerbahçe taraftarına coplarla saldırdı, taraftar kanlar içinde kaldı. Olay öfke yarattı, çünkü müdahale görünürde hiçbir neden olmadan gerçekleşti” ifadeleriyle haberleştirildi.

PSV UEFA’YA ŞİKAYET ETMİŞTİ
Sevilla’nın bir önceki turda PSV’yi konuk ettiği maç bağlamında yaşananlar da tepki toplamıştı. İspanya deplasmanında polis tarafından Hollandalı taraftara uygulanan orantısız güç nedeniyle PSV kulübü UEFA’ya şikayetçi olmuştu.

AYAKKABILARINI ÇIKARTTIRDILAR
Sevilla polisinin Fenerbahçe taraftarlarına karşı yaptığı skandallar maç başlamadan üst üste geldi. Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’ndaki müsabakayı izlemek için stadyuma giren Fenerbahçe taraftarlarının ayakkabılarının zorla çıkartılarak arama yapılması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir