Hastaneye kaldırılan Mahmud Efendi Hazretleri’nin torunundan açıklama

Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat piri olan ve Allah dostlarından Mahmut Ustaosmanoğlu, yaşlılığa bağlı sıhhat sıkıntılarından dolayı rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’ndan yapılan son açıklamada, Ustaosmanoğlu’nun sıhhat durumunun güzele gittiği belirtildi.

Son olarak torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, dedesi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun son durumunu toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüyle duyurdu.

İSMAİLAĞA VAKFI DIŞINDA AÇIKLAMALAR YAPILMASINA PRESTİJ EDİLMEMELİDİR

Torunu Ustaosmanoğlu paylaştığı görüntüde, “Kıymetli kardeşlerim, dedem Mahmud Efendi Hazretleri ile alakalı son süreçte sıhhati ile ilgili, bir ekip durumlar kelam bahsidir. Kendisi enfeksiyona bağlı olarak, septik şokta söz edilen ani tansiyon düşmesine dayalı olarak, hastaneye ağır bakıma kaldırılmıştır. Lakin hekimlerin acil müdahaleleriyle birlikte, şu an gelinen süreç âlâ noktada seyretmektedir. Bizler kamuoyuna bilgilendirmeyi uygun gördük. Oğlu Ahmet Efendi, ve İsmailağa Vakfı dışında açıklamalar yapılmasına prestij edilmemesini, tüm ihvandan ve sevenlerinden hususen rica ediyoruz. İnşallah geldiğimiz nokta hoştur, bundan sonraki süreçte yavaş bir formda güzelleşme istikametinde devam edecektir. Dualarınızı beklemekteyiz. Allah-u Teala hepinizden razı olsun” sözlerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.