Geçtiğimiz hafta ‘Kasa boş’ çıkışı yapan Faik Öztrak ‘Hazinede 500 milyarı aşkın para var’ deyip tekrar kendisiyle çelişti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada iktisada ait tenkitlerde bulunarak “Kasada para kalmadı” sözlerini kullandı. Bugün ise minimum fiyata ait değerlendirmelerde bulunan Öztrak, “Kasada 500 milyardan fazla para var” dedi.

Kasadaki para konusunda başı karışık olduğun gözlenen Öztrak şu sözleri kullandı:

“Asgari fiyat açlık hududunun altına düşmüş vaziyette. Hükümet övünüp duruyor, ‘500 milyardan fazla kasasında para var Hazine’nin.’ Bir an evvel hiç kimseyi bekletmeden tüm bu maaş ayarlamalarını yapmaları lazım.”

HÜKÜMET SİNYAL VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşları enflasyona ezdirmeyeceğiz” yönündeki açıklamaları ile taban fiyata artırım yapılacağının sinyalini vermişti. Öte yandan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım de geçtiğimiz gün mevzuya ait sorulan soruya şu sözlerle cevap vermişti:

“Çalışanlarımızla bizim yalnızca kamu emeklileri ile kamu çalışanları ile değil, özel kesim emeklileri ile, Bağ-Kurlularla, çeşitli pozisyonda bulunan emekliler de dahil hepsini kapsayan, yalnızca enflasyon farkını değil onların toplumsal pozisyonlarını destekleyecek bir çalışmayı sürdürüyoruz. Yani Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek, hiç olmazsa enflasyona karşı ‘Benim devletim benim yanımdadır’ dedirtecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.