Galatasaraylı Kerem Aktükoğlu: ‘Avrupa’da oynamak istiyorum’

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Kerem Aktürkoğlu, sarı-kırmızılı gruba liderlik yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında sürdürdükleri kampta açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı oyuncu, bu dönem taraftarlarına farklı bir kadro izletmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Yeni dönem hazırlıklarına ağır bir tempoda başladıklarını anlatan 23 yaşındaki futbolcu, “Sezon öncesi hazırlık kampı bütün gruplar için çok kıymetli. Hoş bir hazırlık periyodu geçiriyoruz. Arkadaş ortamımız çok hoş. Yeni transferlerimiz yavaş yavaş geliyor. Onlarla birlikte daha güçlü bir ekip oluşturup, bu aile ortamını devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Kerem Aktürkoğlu, geride kalan dönemi çok makus geçirdiklerini lisana getirerek, “Bu dönem çok farklı beklentiler var. Galatasaray’dan beklenti her vakit şampiyonluktur. Ne yazık ki bu sene Avrupa’da uzunluk gösteremeyeceğiz. Bunun problemini hem maddi hem de manevi manada yaşayacağız. Tek beklentimiz, bu sene ligde şampiyonluk. Öteki bir beklentimiz yok. Hem lig hem de kupa şampiyonluğuyla dönemi kapatmak istiyoruz” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekipte geçen dönem ortaya koyduğu performanstan ötürü memnun olduğunu ve bu performansın yeni dönem için kendisini motive ettiğini vurgulayan ulusal futbolcu, “Goller atmak, asist yapmak, düzgün performans sergilemek bana nasip olmuş olabilir ancak ‘Takımı sırtladın’ üzere bir söylemi kabul etmiyorum. Arkadaşlarıma haksızlık olacağını düşünüyorum. Grup arkadaşlarımın bana her vakit katkıları olmuştur. Onların sayesinde bu performansı sergiledim. Gelecek dönem da en uygununu yapmak için çalışacağım. Kendimi geliştirmek için çabalıyorum. İnşallah bu dönem, geçen dönemin daha da üzerine koyup, grubuma şampiyonluğu getirebilirim” tabirlerini kullandı.

“SAHA İÇİNDE VE DIŞINDAKİ LİDERLİKLERE HAZIRIM”

Kerem Aktürkoğlu, ekibe liderlik yapma konusunda kendisinden beklenti olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu mevzuyu çok fazla düşündüm. Hatta bu senaryolar üzerinde çok oynadım diyebilirim. Geçen dönem tahminen bu beklenti yoktu lakin beklentiyi kendim bu düzeye çıkardığımı düşünüyorum. Artık hem taraftarlarımızın hem ekip arkadaşlarımın hem de hocalarımın ister istemez daha büyük beklentisi var. Doğal ki her vakit her şeye hazır olmak zorundasınız. Ben de grubuma, taraftarlarıma, hocama kendimi kanıtlayıp, performansımın üzerine koyarak devam etmek istiyorum. Saha içindeki ve dışındaki liderliklere hazırım. Hocam ne misyon verirse onu yapmaya hazırım. Değerli olan Galatasaray’ın başarısı, şampiyonlukları. Ben Galatasaray’ın şampiyonluğuna, başarısına ne kadar yardımcı olabilirsem, benim için o kadar düzgün. Bu kişisel olarak performansımı da artıracaktır.”

“İNŞALLAH ARDA AĞABEY ÜZERE BİR MESLEĞİM OLUR”

Kerem Aktürkoğlu, kendisi üzere Galatasaray’da genç yaşta düzgün performans sergileyerek Avrupa’ya transfer olan Arda Turan’ın çok uygun bir futbolcu olduğunu lisana getirdi.

Arda ağabey, bence Türkiye’nin gelmiş geçmiş en meslekli, en yetenekli oyuncularından biri” diyen Kerem, “Benim için en uygunu. Avrupa’da oynarken, grup arkadaşlığı yaparken her vakit onu idol görmüşümdür. Arda ağabey üzere olabilmek natürel ki benim için çok büyük bir gurur olur. Gerçekleştirdiğim hayallerim oldu, gerçekleştirmek istediğim hayallerim de var. Bunlardan birisi de Avrupa’da oynayabilmek, ülkemi, ekibim Galatasaray ve ailemi orada temsil edebilmek. İnşallah Arda ağabey üzere bir mesleğim olur da oralarda kendimi gösterebilirim” diye konuştu.

Avrupa’da oynama isteğini tekrarlayan Kerem, “Bu yalnızca benim inisiyatifimde olan bir mevzu değil. Avrupa’da oynamayı çok istiyorum. Kulübün de menfaatleri doğrultusunda ilerlemek iki taraf için çok yanlışsız bir karar olur. İki taraf için de olumlu bir süreç olursa, olağan ki Avrupa’da oynamak isterim. Lakin sürecin ne getireceğini bilemiyorum. O yüzden yalnızca Galatasaray’a odaklandım, Galatasaray’ın başarısı için buradayım” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldız futbolcu, geride kalan dönemin akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımın kimi bölümlerce veda olarak algılanmasıyla ilgili, “Ben ondan evvelki sene de şampiyonluğu kaçırdığımızda Galatasaray taraftarına verdiği takviyeden ötürü teşekkür etmiştim. Makus geçen dönemde bizden dayanaklarını esirgemedikleri için tekrar teşekkür ettim. Benim orada yalnızca taraftara teşekkür etmek üzere bir isteğim vardı. Biraz farklı algılanmış olabilir lakin orada öbür bir şey yoktu” açıklamasını yaptı.

Kerem Aktürkoğlu, evvelden Belçikalı futbolcu Eden Hazard’ı örnek aldığını belirterek, “Chelsea vakitlerinde neredeyse hiçbir maçını, görüntüsünü kaçırmazdım. Onu çok beğeniyordum. Real Madrid’e gittikten sonra onda biraz düşüş oldu. Artık Mohamed Salah, Vinicius Junior çok formda. Vinicius Junior benim tarzıma daha çok benziyor ancak alışılmış onlar çok üst seviye futbolcular. Kylian Mbappe keza o denli. Onların oyun tarzını izledikçe kendime neler katabilirim diye düşünüyorum. Neredeyse tıpkı yaştayız fakat onlar Avrupa’da büyük arenalarda oynuyorlar. İnşallah biz de oralarda kendimizi gösterme fırsatı buluruz” diye konuştu.

“YUNUS AKGÜN BÜYÜK YARAR SAĞLAYACAK”

Sarı-kırmızılı oyuncu, yeni dönemde kanatlarda Yunus Akgün ile birlikte uğraş edeceklerini ve bu durumun beklentileri yükselttiğini anlatarak, “İnşallah bu beklentiyi karşılayabiliriz. Yunus çok sevdiğim bir arkadaşım, kardeşim. Hem Adana Demirspor hem de ulusal ekipte çok hoş işler başardı. İnşallah bu dönem Adana Demirspor’da gösterdiği performansın üzerine çıkacak, hem bize hem de ülkesine büyük yarar sağlayacak. Ben çok beğeniyorum, tıpkı vakitte çok seviyorum. Çok karakterli, düzgün bir kardeşim” açıklamasını yaptı.

Teknik yönetici Okan Buruk’un futbolcularla olan bağlantısının çok hoş olduğunu anlatan ulusal futbolcu, “Okan Hoca sahiden futbolcularla arkadaş üzere irtibat kuran biri. Bu günümüz futbolu için çok değerli. Okan Hoca bu topluluğun değerli isimlerinden ve burada şampiyonluk yaşamış biri. Elbette Okan Hoca’nın da üzerinde bir baskı kelam konusu lakin deneyimi ve lig şampiyonluğu var. O yüzden bu süreci çok düzgün atlatacağını, birlikte şampiyonluklar yaşayacağımızı düşünüyorum” diye görüş belirtti.

Kerem Aktürkoğlu, sarı-kırmızılı kadronun kampına alınan genç futbolcuların çok yetenekli olduğunu lisana getirerek, “Ayhan Akman ağabeyin iki oğlu (Hamza Yiğit ve Efe) da inanılmaz yetenekli ve hoş kardeşlerimiz. Onların çok başarılı olabileceğine inanıyorum. Benim konumumda Beknaz Almazbekov var, onu da çok beğeniyorum. O da çok uygun bir futbolcu. Ali Turap Bülbül var, bana karşı oynuyor antrenmanlarda. Biraz zorluyor beni, ona da söyledim. Hakikaten çok yetenekli oyuncularımız var. Üzerinde gidilip, paha verildiği vakit çok daha farklı futbolcuların yetişeceğine inanıyorum. Bu gençlerle Galatasaray’ın geleceği çok parlak” değerlendirmesini yaptı.

“ÇOK FARKLI BİR GALATASARAY İZLETECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kerem Aktürkoğlu, sarı-kırmızılı taraftarların dayanağını her vakit artlarında hissettiklerini lisana getirerek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Zaman vakit performans düşüklüğü hepimizde olmuştur. Futbolun tabiatında inişler ve çıkışlar, muvaffakiyetler ve başarısızlıklar var. Geçen sene büyük bir başarısızlık yaşadık. Bu başarısızlığı yalnızca hocalarımız değil, biz futbolcular da üstlendik. Biz bunun şuurundayız. O yüzden çok ağır bir kamp devri geçiriyoruz. Bu dönem çok farklı bir Galatasaray izleteceğimizi düşünüyorum. İnşallah taraftarlarımızın dayanağına futbolcular olarak karşılık veririz. Şampiyonlukla biteceğine canı gönülden inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.