FETÖ’nün TSK yapılanmasına İzmir merkezli operasyonda 3 tutuklama

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin kelamda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde faaliyet gösteren ‘mahrem sorumlulara’ yönelik soruşturma başlattı.

Araştırma ve itirafçı beyanlarından elde edilen bilgiler doğrultusunda yürütülen soruşturmada; FETÖ’nün TSK yapılanmasında tesadüfle açıklanmayacak biçimde örgütsel irtibat şekline uygun olarak ankesörlü/ kontörlü sabit sınır kullandıkları belirlenen, örgüt konutlarında askeri okul imtihanlarına öğrenci hazırladıkları, askeri okulları kazanan öğrencilerle okul ve askerlik mesleği sürecinde ilgilendikleri tespit edilen ve Bank Asya’da hesapları bulunan 12 mahrem sorumlu hakkında gözaltı kararı verildi. 14 Haziran tarihinde İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü gruplarınca, kamu ve özel bölümde farklı meslek ve iş kollarında faaliyet gösteren ve hakkında yakalama kararı bulunan 12 şüpheliden 11’i yakalandı.

8 KUŞKULU AKTİF PİŞMANLIKTAN YARARLANDI

Öte yandan şüphelilerden 8’inin aktif pişmanlık kararlarından faydalanarak özgür bırakıldığı öğrenilirken adliyeye sevk edilen 3 kuşkulu tutuklandı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.