Erdoğan ve eşi, New York’ta Atık Sergisi’ni gezdi

Birleşmiş Milletler 77. Genel Heyeti için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Merkezi’nde düzenlenen “Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi”ne katıldı. Doruğun akabinde BM çıkış kapısına yönelen Cumhurbaşkanı Erdoğan o sırada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Sıfır Atık Uygun Niyet Beyanı’nı imzalamak üzere BM binasında bulunan eşi Emine Erdoğan ile karşılaştı.

Erdoğan çifti, el ele yürüyerek Türkevi’ne geçti. Sıfır atık görüşmesiyle ilgili yol boyunca süren sohbet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Türkevi’nin girişinde açılan atık standını birlikte gezdi.

Sanatçı Deniz Sağdıç’tan atık eserler hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, pil, ilaç, plastik, dokumacılık, şişe kapakları ve elektronik eşya üzere çok farklı atıklardan tasarlanan tabloları etkileyici bulduğunu söyledi.

Erdoğan, sanatkara yürüttüğü çevreci çalışmalarında muvaffakiyet diledi. Stant seyahatine Etraf, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Mehmet Emin Birpınar ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da katıldı. 

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.