En net UFO imajı 32 yıl sonra ortaya çıktı

4 Ağustos 1990’da yılında, İskoçya’daki Cairngorms Ulusal Parkı’nın dışındaki Perthshire kasabasındaki bir otelde şef olarak misyon yapan iki genç, enteresan bir olaya şahit oldu.

Nesnenin fotoğrafını çektiler

Gizemli nesnenin UFO olduğunu düşünen ikili çektikleri fotoğrafları İskoçya’nın tanınan gazetelerinden Daily Record’a gönderdi.

Fotoğraflar ve gençler ortadan kayboldu

Ancak gazete, fotoğrafları Savunma Bakanlığı’na iletmeyi tercih etti. O tarihten sonra fotoğraflar ve gençler bir anda ortadan kayboldu.

‘Gizlilik endişeleri’ nedeniyle şahitlerin isimlerinin 2076’ya kadar 54 yıl daha mühürlenmesini isteyen Savunma Bakanlığı ve Ulusal Arşiv, görselleri saklamayı başardı ve orijinallerine kimsenin ulaşmasına müsaade vermedi.

“30 yıldan fazla bir müddettir irtibata geçmelerini bekliyordum”

Olay, Calvine efsanesi olarak halk ortasında dolaşırken gazeteci David Clarke, Daily Mail gazetesi için durumu araştırmaya karar verdi. Gazeteci Clarke, olayın çabucak sonrasında genç şeflerden biriyle konuşan emekli RAF memuru Craig Lindsay’yi bulmayı başardı.

O gün imajların bir kopyasını negatifleriyle bir arada sakladığını lisana getiren 83 yaşındaki Lindsay, “30 yıldan fazla bir müddettir birinin bu bahisle ilgili bağlantıya geçmesini bekliyordum” dedi.


Bugüne kadar çekilmiş en net UFO fotoğrafı

Daily Mail’in haberine nazaran fotoğraf, Sheffield Hallam Üniversitesi’nde fotoğrafçılık alanında öğretim vazifelisi olan Andrew Robinson tarafından tahlil edildi.

Sonuç olarak, objenin katiyetle kameranın önünde olduğu, yani post yapımda üretilmiş bir geçersiz olmadığı ortaya koyuldu. Manzara o vakitten beri şimdiye kadar çekilmiş en düzgün UFO imajı olarak kayıtlara geçmeyi başardı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.