Dikkat: Bu 6 Kripto Para Projesi Yüklü Yatırımlar Aldı!

Bitcoin’in %30’un üzerinde yükselerek altcoin’leri seyirci bıraktığı haftada, kurumsal yatırımcılar devreye giriyor ve çeşitli projeler milyon dolarlık fon topladı. Bu yazıda, 13 Mart başlayan haftanın öne çıkan kripto para yatırım haberlerini bulabilirsiniz.

İşte 6 kripto para projesinden haftanın yatırım haberleri

Moda odaklı teknoloji şirketi DRESSX, Greenfield liderliğinde Slow Ventures, Warner Music, The Artemis Fund, Red Dao gibi katılımcılarla Seri A finansman turunda 15 milyon dolar topladı.

Toplanan fonlar, dijital moda varlıklarının birlikte çalışabilirliğine, DRESSX uygulamasının ve NFT pazarının performansının iyileştirilmesine, topluluğun büyütülmesine ve hem geleneksel medya hem de metaverse genelinde sosyal ve oyun platformlarıyla daha fazla ortaklık kurulmasına odaklanılarak dağıtılacak.

https://twitter.com/dressxcom/status/1635648869739511808

CNHC, 10 milyon dolarlık finansman turunu kapattı

Bu hafta, Çin merkezli kripto borsası KuCoin’in girişim kolu olan KuCoin Ventures, offshore yuan değerine sabitlenmiş bir stablecoin olan CNHC’nin arkasındaki stablecoin ihraççısına 10 milyon dolarlık bir fon sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Circle Ventures ve IDG Capital vardı.

CNHC, hem Ethereum hem de Conflux üzerinde yayınlanan bir stablecoin. On-chain veriler, Ethereum’un 23 token sahibine ve 102 transfere sahip olduğunu, Conflux’un ise 606 cüzdana ve 1.487 transfere sahip olduğunu gösteriyor.

Ark Investment, özel kripto para fonları için 16 milyon dolar topladı

Bir diğer fon toplama turunda Ark Investment, 10 yatırımcıdan iki özel kripto fonu aracılığıyla 16,3 milyon doları güven altında aldı. ABD ve Cayman Adaları merkezli iki fon, minimum 500.000 dolar yatırımla açık uçluydu.

Bu arada, Cathie Wood tarafından desteklenen şirketin Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1,5 milyon dolara çıkacağını tahmin ederek, son derece boğa kaldığını belirtelim.

Blockchain altyapı geliştiricisi Smooth, 2 milyon dolar topladı

Bir blockchain altyapısı girişimi olan Smooth Labs, hafta içinde tamamlanan başlangıç finansman turunda 2 milyon dolar topladı. Smooth, turu en aktif kripto yatırım şirketlerinden biri olan NGC Ventures’ın yönettiğini söyledi. Diğer yatırımcılar arasında Cogitent Ventures, ArkStream Capital ve Ian Balina’nın Token Metrics’i vardı.

Smooth ağı şu anda geliştirme aşamasında. Kurucusu, üçüncü çeyrekte bir testnet başlatacağını söyledi. Altcoin projesi, mühendislik ve iş geliştirme fonksiyonlarını işe alarak 12 kişilik ekibini genişletmeyi düşünüyor.

DWF Labs, bu kripto para projesine 10 milyon dolarlık yatırım yaptı: Fiyat çift haneli yükseldi

Fiyat üzerinde doğrudan etkili olan bir yatırım haberinde DWF Labs, bir token satışı yoluyla blockchain altyapı sağlayıcısı Orbs Network’e 10 milyon dolar yatırım yaptı.

14 Mart tarihli duyurunun ardından ORBS Token, kısa süre içinde %15 değer kazandı. ORBS şu anda yatırım haberiyle çıkış yaptığı seviyelerde işlem görüyor. Son 24 saatte göre %2 civarında düşüş gösteriyor.

Brezilyalı Web3 kripto para projesi Jungle, finansman turunda 6 milyon dolar topladı

Öne çıkan altıncı gelişmede, Brezilyalı Web3 şirketi Jungle, ilk mobil atıcısını geliştirme amacıyla, Bitkraft ve Framework Ventures tarafından yönetilen bir yatırım turunda 6 milyon dolar topladı.

Sao Paolo merkezli şirket, fonları, daha fazla tasarımcı, sanatçı, mühendis ve oyun geliştiricisinin aranmasıyla bu yıl içinde çıkması beklenen ilk mobil atış oyunu öncesinde ekibini büyütmek için kullanacak.

https://twitter.com/BitkraftVC/status/1635337791801524224

Kriptokoin.com olarak haftanın öne çıkan yatırım haberlerine bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir