Demir Yumruk operasyonu: Erol Evcil’in de ortasında olduğu 5 kişi tutuklandı

Son dakika haberi! Demir çelik bölümünde paravan şirketler üzerinden uydurma faturalarla kamuyu 25 milyar lira ziyana uğratan firmalara yönelik “Demir Yumruk” operasyonu kapsamında gözaltına alınan ortasında Erol Evcil’in de bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğündeki süreçleri tamamlanan 225 kuşkulu, sıhhat denetiminin akabinde adliyeye sevk oldu.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, şüphelilerden 210’u için ek gözaltı talebinde bulundu. Talebi kıymetlendiren Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, 210 zanlıdan bir kısmı için 2, kimileri için ise 4 gün ek gözaltı mühleti verdi.

Erol Evcil’in de ortasında olduğu 15 kuşkulu ise cumhuriyet savcısınca sözlerinin alınmasının akabinde tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Nöbetçi hakimlikçe sorgulanan şüphelilerden Erol Evcil (Eşrefoğlu), Tolga Demirel, Hasan Kabuklu ve Fırat Ardıç “kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık” ve “suç işlemek maksadıyla örgüt kurma” cürümlerinden, kuşkulu Sadun Budinli ise “kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık” ile “suç örgütüne üye olmak” kabahatlerinden tutuklandı.

Alpaslan Gazi A, “konutu terk etmeme”, başka şüpheliler Özdemir Ö, Sadık Fırat E, Berat Nuri Ş, Gülderen Evcil A, Mirza Ardahan A, Mithat K, Öznur Çıtlak A, Remziye Evcil Ş. ve Serdar Ç. ise “yurt dışı yasağı” isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.