Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüz yüze eğitim için flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 15 bin öğretmenin atama törenine katılıyor. Son dakika açıklamasında yüz yüze eğitimle ilgili konuştu. Okulların kapalı kalması için bazı çevrelerin korku salarak süreci sabote etmeye çalıştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci dönem için net mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan atama töreninde şunları söyledi:
-Bugün yapılacak 15 bin öğretmenin atamasıyla eğitim ordumuzu daha güçlendireceğiz. Böylece salgın sürecinde eğitim hizmetlerinin kesintisiz devam ettirilmesi konusunda avantaj elde edeceğiz. Evlatlarımızın eğitiminin kesintiye uğramaması konusundaki kararlılığımızı her fırsatta açıkça ifade ediyoruz.

-Bu süreçte kimi çevrelerin haksız abartılı eleştirilerine maruz kaldık. Sürekli karamsarlık aşılayarak, korku salarak süreci sabote etmeye çalıştılar. Hayal mahsülü ürünlerle insanımızı yanlış yönlendirmenin çabası içinde oldular. 

-Devlet olarak evlatlarımızla okulları arasında hiçbir bariyerin girmesine müsade etmedik. Eğitimi kesintisiz sürdürebilen birkaç ülkeden biri olduk.

-Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafından takdirle karşılandığını görüyoruz. İkinci dönemi de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inancım sonsuz. Velilerimizin ve çocuklarımızın müsterih olmasını istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.