Corsair K100 Ultra İnce Mekanik Klavye Duyuruldu

Corsair, en yeni üst düzey mekanik klavyesi ultra ince K100 AIR modelini duyurdu. Corsair, K100 AIR’i şimdiye kadarki en ince yüksek performanslı klavyesi olarak lanse ediyor ve en ince noktasında sadece 11 mm ölçüyor.

Corsair, mekanik bir klavyede böylesine ince bir profil elde etmek için fırçalanmış alüminyum çerçeveye sarılmış Cherry MX Ultra Düşük Profil anahtarlarını kullanmış. Ürün ayrıca RGB arka aydınlatmaya da sahip.

K100 AIR, üç bağlantı seçeneği sunuyor. Bunlar Corsair’in yüksek performanslı Slipstream kablosuz, düşük gecikmeli Bluetooth veya PC ve Mac’te 8.000 Hz’e kadar çıkabilen USB kablolu modu. K100 AIR, Bluetooth modunda bir düğmeye dokunarak PC, dizüstü bilgisayar veya tablet gibi üç farklı cihaz arasında geçiş yapabiliyor. Ek olarak Corsair, RGB arka aydınlatma ile 50 saat veya arka aydınlatma kapalıyken 200 saate kadar pil ömrü vaat ediyor.

Corsair K100 AIR’in dört adet tamamen programlanabilir makro tuşu, özel ortam tuşları ve programlanabilir bir alüminyum ses ayarı da bulunuyor. Corsair iCUE yazılım desteği kullanıcıların tuşları yeniden eşleştirmesine, makro tuşlarını programlamasına ve RGB aydınlatmasını özelleştirmesine olanak tanıyor. Tüm bu özelleştirmeler 50 profile kadar kaydetmek için 8 MB yerleşik depolama ile yedekleniyor. Bu sayede kullanıcılar hareket halindeyken makrolarını ve ışık efektlerini alabiliyor.

Corsair K100 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Corsair mekanik klavyenin fiyatı konusunda henüz herhangi bir açıklama yapmış değil ancak ürün 4 Ekim 2022’de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.