CHP’li Başarır’dan Erdoğan’a: Bir de diplomada ismini görebilseydik

CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, Marmara Üniversitesi’nin “Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi” için yaptığı ihaleye “sipariş usulü” olduğu gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine nazaran, “Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi”nin ikinci etap inşaat ihalesinin 2 milyar 200 bin lira bedelle veriliğini söyleyen Ali Yetenekli Başarır, “Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi; ihale bedeli 2 milyar 200 milyon lira, 21-b ile sipariş yolu verilen bir ihale. Bu beyefendinin Marmara Üniversitesi diplomasında ismini göremedik lakin külliyede görüyoruz: Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

“Keşke Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne ismini veriyor, bir de diplomada ismini görebilseydik” diyen Başarır, “Ne yazık, kendi ismini verdiği külliye yerleşkesi ihale yapıyor ve açık ihale yapmıyor. İşte diploma şaibeli fakat külliyenin ihalesi de şaibeli. Bu ülke bu türlü yönetilmez. Bu ülke, Recep Tayyip Erdoğan’ın kasası, hazinesi, şahsi malı değil, 84 milyonundur” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.