Bozdağ: Kılıçdaroğlu, İzmir’de Atatürkçü, Yozgat’ta milliyetçi, Konya’da mütedeyyin

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “İzmir’de Atatürkçü, Yozgat’ta milliyetçi, Konya’da mütedeyyin bir CHP Genel Lideri görüyoruz. Sen hangisisin?” tabirlerini kullandı.

AA’nın haberine nazaran, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Uşak Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’nda konuşan Bakan Bozdağ, “7’li masa ve onun etrafında olanların söyledikleri yeni bir şey yok. Ne varsa eskiyi tekrar ediyorlar, eskiye hasret duyuyorlar” tezinde bulundu.

Bozdağ, “Bu 7’li masanın etrafında olanlara soruyorum, gökteki yıldızı, ayı istediğinizde size vereceğini vadedenlere soruyorum, nasıl yapacaksınız? Yapıtınız ne, projeniz ne? Var mı? Yok. Bildiri yayınlıyorlar ‘cek-cak, cek-cak’ edebiyatı yapıyorlar” dedi.

‘Z JENERASYONU BUNLARA TEMEL ŞAMARI SANDIKTA ATACAK’

Muhalefetin gençlere de saygısızlık yaptığını öne süren Bozdağ, “‘Z kuşağı’ diyerek bunlar bu jenerasyonu aldatılması en kolay kesim olarak görüyorlar. Z jenerasyonu da bu ülkenin 90 yaşındaki büyükleri de orta yaşlıları da bu lafları söyleyenlerden daha akıllıdır, daha öngörülüdür. Z jenerasyonu temel şamarı bunlara sandıkta bir kere daha atacak” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Bozdağ, şunları söyledi:

“Yozgat, Uşak üzere, damarları güçlü, ulusal ve muhafazakar pahalara sadık. Yozgat’ın nabzına nazaran konuşuyor. Van’a gidiyor, Demirtaş ve Kavala’nın hür bırakılmasını istiyorsanız bize katılın diyor. Yozgat’ta başka, Van’da farklı. Yurt dışında, Kandil’e, Suriye’nin kuzeyine, Irak’ın kuzeyine operasyon düzenlemek için yurt dışına asker gönderme tezkeresine Meclis’te ‘hayır’ diyor. Hani Kandil’i yerle yeksan edecektin. Yozgat’ta bu türlü, Van’da bu türlü, İzmir’de daha öteki. Bir yerde PKK’ya yakın ve onunla bir arada. İzmir’de Atatürkçü, Yozgat’ta milliyetçi, Konya’da mütedeyyin bir CHP Genel Lideri görüyoruz. Sen hangisisin?”

‘TÜRK MİLLETİ BAŞKANININ ATATÜRK, MENDERES, ÖZAL, ERDOĞAN ÜZERE OLMASINI İSTER’

Bozdağ, Türkiye’deki insanların, “liderinin Atatürk, Adnan Menderes, Turgut Özal, Recep Tayyip Erdoğan üzere olmasını” istediğini argüman edip, şunları ekledi:

“Bu memleket, ne eser kazandıysa tek başına iktidarlarda kazanmıştır. Atatürk, Menderes, Demirel’in 65-69 devrinde, Özal’ın 83-89 devrinde kazanmıştır, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidar olduğu 2002-2022 devrinde kazanmıştır.”

Bozdağ, 2023’te de halkın Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanlığına seçeceğini öne sürdü.

Muhalefetin seçim güvenliği tartışmasına da değinen Bakan Bozdağ, Türkiye’nin en inançlı yaptığı işlerin başında seçimin geldiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.