Bir tweet NATO’yu karıştırdı… Türkiye’nin tepkisi sonrası yeni paylaşım

NATO’nun sildiği 30 Ağustos paylaşımı ittifak içerisinde krize neden oldu.

Yunanistan’ın itirazı ve şikayeti sonrasında NATO Müttefik Kara Komutanlığı silinen paylaşımın ardından yeni bir tweet attı.

Yunan medyasındaki haberlerin ardından Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, NATO makamlarına şikayette bulunduklarını açıkladı. Tüm bu gelişmelerin ardından, NATO paylaşımı kaldırdı.

TÜRKİYE’NİN TEPKİSİ SONRASI NATO YENİDEN PAYLAŞTI

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığı NATO makamlarına ilettiğini belirtti ve yeni gelişmeyi duyurdu.

Çelik, şu açıklamayı yaptı:

“Milli Savunma Bakanlığı, bu konudaki rahatsızlığımızı NATO makamlarına iletti. Birkaç dakika önce Silahlı Kuvvetler Günü mesajı olarak yeniden paylaşmışlar. Rahatsızlığımız karşısında NATO tarafından gereği yapıldı.”

Söz konusu paylaşımda ise gecikmeli olarak 30 Ağustos kutlanırken, Türkiye’nin ittifak içerisinde “ev sahibi” olduğu vurgusu yapıldı.

Paylaşımda, “Salı günü LANDCOM, Müttefikimiz Türkiye’yi Silahlı Kuvvetler Günü vesilesiyle kutladı. Türkiye’yi ev sahibi ülke olarak gördüğümüz için minnettarız. Ve İttifakımıza katkılarından dolayı otuz müttefikin hepsine teşekkür ederiz. Birlikte daha güçlüyüz” denildi.

İşte o tweet:

SİLİNEN TWEET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.