Bir devrin en çok izlenen programıydı: Teletabiler artık ne yapıyor?

Bir periyoda damga vuran televizyon programı Teletabiler’in oyuncuları bugün ne mi yapıyor? İngiliz basını Teletabi yıldızlarının bugünkü hayatlarını derledi…

Türkiye’de de yayınlanan ve bir periyoda damga vuran televizyon programı Teletabiler yeniden gündemde. İngiliz basını, 90’lı yıllara damga vuran programın oyuncularının şu an nerede ne yaptığını derledi. Ortalarında çok şanssız bir biçimde hayatını kaybeden de var, ününe ün katıp çok varlıklı olan da…

Tinky Winky

Simon Shelton (Tinky Winky): Mor rengiyle hafızalara kazınan Tinky Winky’i o devir Simon Shelton oynuyordu. Teletabilerdeki şöhretinden evvel, Shelton, Incredible Games, Ben ve Robot, The Greatest Game Ever Played üzere sinemalarda rol almıştı. Oyuncu, Teletabilerden sonra Emma Robbins ile evlendi ve evliliklerinden iki çocukları oldu.

Simon Shelton

Ancak Shelton, 2018 yılında İngiltere’nin Liverpool kentinde bir sokakta meyyit bulundu. 53 yaşındaki aktörün beden sıcaklığının 35 derecenin altına düşmesiyle meydana gelen hipotermi rahatsızlığı nedeniyle vefat ettiği ve cesedinin Liverpool sokaklarının birinde polis memurları tarafından bulunduğu kaydedildi. Daha sonra yapılan incelemelerde Shelton’un bedeninde çok ölçüde alkole de rastlandı. Vefatının akabinde çocukları ve rol arkadaşları kederlerini lisana getirdi…

Dipsy

John Simmit (Dipsy): Telatabilerin en inatçısı olarak bilinen Dipsy’i canlandıran John Simmit aslında bir stand-up komedyeni. Teletabilerden yakaladığı şöhretin akabinde, yıllarca Pokemon çizgi sinemasında Pikachu’nun sesi oldu. Hatta Friends dizisinde bile seslendirme yaptı. Şu anda kendisine ilişkin bir üretim şirketi var.

John Simmit / Dipsy

Nikky Smedley (Laa-Laa): Nikky Smedley, 1998 ve 2001 yılları ortasında 226 kısımda sarı renkli Teletabi Laa-Laa’yı canlandırdı. Birinci sinemasını, Sex And The City’den Sarah Jessica Parker’ın oynadığı 1985 üretimi Girls Just Want To Have Fun sinemasında dansçı olarak yaptı ve akabinde Nicolas Cage ile Con Air dahil olmak üzere gişe rekorları kıran sinemalarda rol aldı.

Nikky Smedley (Laa-Laa)

Nikky ayrıyeten Çarli’nin Çikolata Fabrikası, 1408, Kara Şahin Düştü, Beyaz Saray Düştü (White House Down), Bu nasıl Sarışın üzere sinemalarda rol aldı. Kendisi hala etkin olarak oyunculuk yapsa da birebir vakitte yetenekli bir koreograf, dansçı ve üretimci olarak da tanınıyor.

Nikky Smedley

Nikky ayrıyeten en son anı kitabı My Life As a Teletubby’yi (Teletabi olarak hayatım) yayınladı. Smedley’in net gelirinin 1,5 milyon sterlin yani yaklaşık 33 milyon TL olduğu varsayım ediliyor.

Pui Fan Lee (Po): Sinema mezunu olan Pui Fan Lee, okulunu bitirdikten çabucak sonra, 1997 ve 2001 yılları ortasında dört yıldan fazla bir mühlet boyunca kırmızı renkli Teletabi Po’yu canlandırdı. Teletabilerden sonra Bridget Jones: The Edge Of Reason’da mahkum olarak rol aldı BBC dizisi EastEnders’ta Dr Fremantle’ı oynadı.

Pui Fan Lee’nin hayatı hakkında pek bir şey bilinmese de Sacha isminde bir çocuğu olduğu biliniyor.

Güneş: Türkiye’de de yayınlanan ve bir periyoda damga vuran televizyon programı Teletubbies’in jeneriğinde çıkan küçük bebeğin son hali şaşırttı. Jenerikte Güneş’in içinden gülümseyerek bakan ve şöhrete kavuşan bebek yıllar sonra konuştu. Instagram üzerinden kendisine, “1997-2015 yılları ortasındaki Teletubbies Güneş Bebeği” lakabını veren Smith, “Bu rolüm sayesinde birçok ünlüyle tanıştım, çok sayıda kayıt yaptım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.