Biden: Ne vakit silah lobisine karşı duracağız

ABD’nin Teksas eyaletinde gerçekleşen ve bir okulu maksat alan saldırıda 18’i öğrenci 21 kişi hayatını kaybetmişti.

Asya ziyaretinden dönen ve Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen Biden, eşi Jill Biden ile gazetecilerin karşısına çıkarak vazifesini devraldığında bu türlü bir konuşma yapmak zorunda kalmamak için dua ettiğini aktardı.

Daha 1 hafta evvel New York’un Buffalo kentinde bir silahlı hücum olduğunu anımsatan Biden, ülkede artan silahlı şiddete dikkati çekti.

“Ne vakit silah lobisine karşı duracağız”

Biden, “Tanrı aşkına ne vakit silah lobisine karşı duracağız” sözünü kullanarak, Kongre’ye silah satışlarında düzenleme yapılması davetinde bulundu.

“Ben artık bu mevzudan yoruldum”

Bütün silahlı akınlar olmasa da birçoğunun önlenebileceğini ve bunun için de harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Biden, “Ben artık bu husustan yoruldum.” değerlendirmesini yaptı.

“Neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?”

AA’nın haberine nazaran Biden, kelamlarını, “Bu şekil silahlı hücumlar dünyanın öbür yerlerinde nadiren oluyor. Oralarda da akli istikrarı yerinde olmayan beşerler var, orada da aile içi sorunu olan beşerler var fakat bu biçim toplu silahlı ataklar bu kadar sıklıkla asla olmuyor. Pekala neden Amerika’da oluyor ve biz neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?” diye tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.