Beşiktaş’ta idari ve mali heyet bugün, başkanlık seçimi yarın fakat

Beşiktaş Kulübü’nü hareketli bir hafta sonu bekliyor. 2021 yılı olağan idari ve mali genel konsey toplantısı bugün yapılacak. Yarın ise başkanlık seçimi var. Akatlar Spor Kompleksi’nde saat 10.30’da başlayacak mali genel şuranın, kongreye nazaran daha hareketli geçmesi bekleniyor.

Üyeler bütçeye, kulüp kaosa sürüklenmesin kanısıyla onay verecek lakin ibrada durum farklı olacağa benziyor. İbra oylamasında üyeler ortasında “Yönetimi ibra edelim mi, etmeyelim mi?” tartışması yaşanacak. Başkanlık için yarışacak Ahmet Parıltı Çebi ve Fuat Çimen’in idare şurası listeleri, üyeler tarafından hem zayıf hem de yetersiz bulundu. Kulislerde bu yüzden sandıktan çok sayıda boş oy çıkabileceği konuşuluyor.

SEYİT ATEŞ TARTIŞMASI

Çebi’nin listesinde eski yönetici Seyit Ateş’in olması tartışma yarattı. Ateş, Ahmet Parıltı Çebi’ye yönelik 2019’daki kongre öncesi toplumsal medya hesabından, “Şimdi 6.5 yıl Fikret Orman idaresinde bulunmuş, çarçur edilen paralara itiraz etmemiş, stat maliyetindeki ıstırapları kendisine anlatınca ‘Evet biliyorum’ demekle yetinmiş, icra şurası lideri ancak ihalesiz işlere gıkı çıkmamış tatlı su balığı ağabeyi Beşiktaş’a deva diye sunmak neyin nesi?” tabirini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.