ÂLÂ Partili Dikbayır, Erdoğan’ın çocuklarının okuduğu ülkeleri hatırlattı: Haklı, el âlem lüks içinde okumuş

İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Ümit Dikbayır, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kendi evlatlarını Paris’e, Londra’ya, Brüksel’e, Washington’a gönderip, en düzgün eğitim kurumlarında okutup lüks ve şatafat içinde yaşattılar” kelamlarına reaksiyon gösterdi.

Erdoğan’ın çocuklarının okuduğu ülkeleri anımsatan Dikbayır, “Burak Erdoğan: İngiltere. Esra Erdoğan: Amerika. Bilal Erdoğan: Amerika. Haklı, el âlem lüks içinde okumuş” dedi.

 

ERDOĞAN, ÇOCUKLARININ YURTDIŞINDA OKUDUĞUNU UNUTTU

Erdoğan, Ankara’daki Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Yerleşkesi’nde düzenlenen ve 105 yeni yurt binasının açılışını yaptığı merasimde, “Kendi evlatlarını Paris’e, Londra’ya, Brüksel’e, Washington’a gönderip en güzel eğitim kurumlarında okutup lüks ve şatafat içinde yaşattılar. Anadolu’nun ve Trakya’nın pırlanta üzere çocuklarını ise fakirliğe, cahilliğe, yokluğa, yoksulluğa, hatta göz nazaran göre mevte mahkum ettiler. Biz bu oyunu bozduk” dedi. Erdoğan kendi çocuklarının da yurt dışında eğitim gördüğünü ise unuttu.

“HAKLI, EL ÂLEM LÜKS İÇİNDE OKUMUŞ”

İYİ Partili Dikbayır, Erdoğan’ın açıklamasına toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi. Erdoğan’ın kelamlarını içeren bir görüntüyü toplumsal medya hesabında paylaşan Dikbayır, şunları kaydetti:

  • Kendi evlatlarını yurt dışına gönderip, en düzgün eğitim kurumlarında okutup lüks ve şatafat içinde yaşattılar’ demiş, ayrım yapmadan milletimizi kucaklaması gereken kişi. Burak Erdoğan: İngiltere. Esra Erdoğan: Amerika. Bilal Erdoğan: Amerika. Haklı, el âlem lüks içinde okumuş.

“DAHA BİR KAÇ HAFTA EVVEL ÇOCUKLARI İÇİN LONDRA’DAYDILAR”

Eski AKP Balıkesir Milletvelili Turhan Çömez de, Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Erdoğan’ın doktorluğunu da yapmış olan Çömez, “Daha birkaç hafta evvel AKP’li vekiller çocuklarının mezuniyet merasimi için Londra’daydı” sözlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.