AK Partili Mustafa Canbey’den Kılıçdaroğlu’na sert reaksiyon

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki tezlerine reaksiyon gösterdi.

“SIĞINDIKLARI TEK SİYASET OLAN PALAVRA SİYASETİ ARTIK”

Ana muhalefetin palavra ve dezenformasyonu şuurlu bir siyaset haline getirdiğini söyleyen Canbey, demokrasilerde ana muhalefet partilerinden, varsa yanlış bunu düzeltmeleri ve tahlil teklifleriyle alternatif iktidar olmaya çabalamalarının beklendiğine işaret etti. Canbey, “Ülkemizdeki ana muhalefet o kadar aciz bir durumdaki, sığındıkları tek siyaset olan palavra siyaseti artık Türk siyasetini kirletmeye başlamıştır. Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik tehdit ve hakaretleri maalesef Türk siyasetinin düzeyini düşürmüştür. Cumhurbaşkanı’nı tehdit etmek, ulusal iradeyi tehdit etmekle tıpkı manaya gelir.” diye konuştu.

AK Parti’li Canbey, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun dünkü açıklamalarıyla ne kadar büyük bir siyasi açmaza girdiğini ortaya koyduğunu belirterek, “6’lı masadaki adaylık krizi sonrasında, partisi içindeki krizleri de çözemeyen Kılıçdaroğlu, arzuladığı cumhurbaşkanı adaylığını öne çıkarabilmek için bu üzere ucuz numaralarla parti tabanına ve kamuoyuna ileti vermeye çalışmaktadır.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.