Ablasına şiddet uyguladığı argümanıyla eniştesini öldürmüştü; tutuklandı

Bursa İnegöl’de bir cinayet meydana geldi.

Sokakta yürüyen, evli ve 2 çocuk babası 45 yaşındaki Hasan Çetin, ablalarına şiddet uyguladığı savıyla ortalarında hasımlık bulunan kayınbiraderleri Mahsun, Ercan, Eşref ve Selim Köylü kardeşleri görünce kaçıp, bir mobilya atölyesine sığındı.

Eniştesinin peşinden koşan Mahsun Köylü atölyeye girip, Çetin’e tabancayla ateş etti. Bedenine 5 mermi isabet eden Hasan Çetin, ağır yaralandı. Olay yerinden kaçan Mahsun Köylü arabasına binerek uzaklaştı.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sıhhat grubunun birinci müdahalesini yapıp İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırdığı Hasan Çetin, tabiplerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Mobilya dalında emekçi olarak çalışan Çetin’in cansız vücudu, otopsi için Bursa İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Mobese ve güvenlik kamerası manzaralarını inceleyen polis, Çetin’i öldüren kuşkulu Mahsun Köylü ile 3 kardeşini yakalamak için çalışma başlattı.

ENİŞTE CİNAYETİNE TUTUKLAMA

Kısa müddette yakalanarak gözaltına alınan Mahsun, Ercan, Eşref ve Selim Köylü kardeşler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Ablasına şiddet uyguladığı için eniştesini vurduğunu söyleyen Mahsun Köylü, ‘Kasten adam öldürmek‘ hatasından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, öbür 3 kardeş ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.