11 yıldır kayıptı, garajında insan kemikleri bulundu; 6 kişi gözaltına alındı

Nazilli’ye bağlı Yeni Mahalle’de oturan Nesip Sürmeli, 28 Şubat 2011’de ortadan kayboldu. Sürmeli’den haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu. 11 sene boyunca Sürmeli’den rastgele bir ize rastlanılmazken, yakınları ise 2 ay evvel bulunması için televizyon programına katıldı. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, cumhuriyet savcılığının talimatıyla belgeyi tekrar açıp, çalışma başlattı. Sürmeli’nin bulunması için özel grup kurulurken, yakınlarının sözüne başvuruldu, 2 yıllık telefon kayıtları incelemeye alındı. Soruşturmayı derinleştiren takımlar, 45 günlük araştırmayla Sürmeli’nin kaybolduğu tarihte kullandığı cep telefonunun en son Yeni Mahalle 235 Sokak’ta, kendisine ilişkin meskenin önünden sinyal verdiğini belirledi.

BETONUN ALTINDAN KEMİKLER ÇIKTI

Bölgede inceleme yapan Asayiş Ofis Amirliği ve Cinayet Masası takımları, savcılık talimatıyla binada arama gerçekleştirdi. Binanın depo ve garaj olarak kullanılan kısmındaki yerde farklılık tespit edilen beton, gruplarca kırıldı. Betonun altından beşere ilişkin olduğu bedellendirilen kemikler çıktı. Kemikler, Nesip Sürmeli’ye ilişkin olup, olmadığının belirlenmesi için DNA tespiti yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

6 KUŞKULU ADLİYEDE

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, Nazilli ile Erzurum, Tekirdağ ve Denizli’de eş vakitli operasyonlar yaptı. Cinayet kuşkusuyla 6 kişi, gözaltına alındı. E.G., Ö.S., U.S., G.A., E.B. ve B.B., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.